Wijemy wianki świąteczne

Od wielu lat nie przemija moda na świąteczną dekorację jaką są wieńce bożonarodzeniowe i zainteresowanie nimi nieustannie rośnie. Do tego, jest w nich coś na tyle wyjątkowego, że nawet moje koleżanki unikające na co dzień zadań manualnych i artystycznych, z wielkim entuzjazmem przyjmują zaproszenie na nasze świąteczne wiankowe spotkanie.

Na początku oczywiście zarzekają się, że zadanie jest bardzo trudne i będą potrzebowały pomocy, a na końcu tworzą takie cuda jak na zdjęciach poniżej 🙂

W tym roku wiłyśmy wianki na słomianych kołach, ale już w kolejnym roku, zamierzam poeksperymentować i przerzucić się na drewniane obręcze jako stelaż do wianka. Użyłyśmy oczywiście tylko naturalnych gałązek świerkowych i jodły nobilis, która charakteryzuje się wysoką trwałością igieł. Większość z nas zdecydowała się na dekoracje w klasycznych świątecznych kolorach: złoto i czerwień, ale bezsprzecznym powodzeniem cieszyły się też naturalne dodatki takie jak suszone plasterki mandarynki, cynamon i szyszki.

Do wykonania wieńca świątecznego potrzebujecie:

  • stelaż w kształcie koła (słomiany, drewniany lub metalowy)
  • gałęzie świerka, jodły jako bazę i innych iglaków jako dodatków (tuje w różnych odcieniach, sosny, cisy, modrzewie itp)
  • florystycznego drutu na szpulce
  • kleju termotopliwego w pistolecie do mocowania ozdób
  • dowolnych ozdób np. małych bombek, gwiazdek, kokardek, wstążek, świątecznych figurek, rożnej wielkości szyszek, suszonych plastrów mandarynki lub pomarańczy, gwiazdek anyżu, lasek cynamonu, perełek, prawdziwych lub sztucznych gałązek ostrokrzewu, suszonych limonek, malowanych orzechów, sztucznego śniegu itp.
  • rękawiczek (najlepiej podgumowanych)
  • sekatora

Tak zaczęłyśmy…

a taki był efekt końcowy!

To z kim widzę się za rok?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *