O czym należy pamiętać organizując wesele w plenerze?

wesele w plenerze i ogrodzie

wesele w plenerze

Wesela w ogrodzie, pod namiotem czy na działce mają swój niepowtarzalny klimat i nastrój, chyba wszyscy lubimy być na nich gośćmi. Jednak bliskie obcowanie z naturą przy tak oficjalnej okazji może sprawić uczestnikom kilka kłopotów. W tym wpisie zebrałam dla Was kilka porad i wskazówek, o których trzeba pamiętać, żeby było to przyjemne doświadczenie dla wszystkich.

Przygotuj się na deszcz…

Przynajmniej połowa powierzchni, na której zamierzasz zorganizować wesele powinna być zadaszona, warto zadbać też o parasolki i przygotować plan ewakuacji na wypadek burzy z silnym wiatrem, które coraz częściej pojawiają się w Polsce latem.

… ale nie zapomnij jak męczący jest upał

Zaplanuj swoje wesele w plenerze w miejscu otoczonym zielenią, żeby uniknąć efektu nagrzanej patelni i sauny pod namiotem. Pamiętaj, że prawdziwy chłodny cień dają drzewa. Sprawdź swój plener w upalny dzień, przygotuj wachlarze i w razie potrzeby rozważ ustawienie wentylatorów.

Sen nocy… chłodnej

Jeśli Twój ślub ma się odbyć wczesną wiosną lub wczesną jesienią bądź przygotowana na wypożyczenie grzejników gazowych i sprawdzaj temperaturę w nocy na kilka dni przed ślubem. Przygotuj też kocyki do okrycia dla gości, a paniom szczególnie możesz przypomnieć o zabraniu narzutki na wieczór.

Nieproszeni gryzący goście

Komary, muszki i inne robaczki to wrogowie beztroskiej zabawy na powietrzu. Jeśli w pobliżu znajduje się woda albo wysoka łąka to może czekać was prawdziwa inwazja owadów. Zaopatrz gości w spirale, świece i spray’e anty-komarowe .

Toalety wizytówką

Nawet jeśli Twój ślub odbywa się w najpiękniejszym miejscu, niemalże w Nibylandii, pamiętaj, że bardzo oddalone albo obskurne, nieprzyjemnie pachnące toalety w plenerze lub toi-toie, mogą przesłonić inne misternie przygotowane elementy wesela i popsuć ogólne wrażenie.

Zastawa ma znaczenie

Plastikowych białych talerzy nie wypada podawać na przyjęciu w garniturach. Jeśli nie chcesz decydować się na profesjonalny catering, na rynku są dostępne jedno- lub wielorazowe zastawy z różnych estetycznych materiałów.

Światło księżyca nie wystarczy

Girlandy z żarówek pięknie wyglądają na pinterestowych zdjęciach, ale niekoniecznie dają prawdziwe światło, często są tylko dekoracyjnymi punkcikami w ciemności. To samo dotyczy lampionów ze świecami. Nie pozwól aby Wasz starannie przygotowany pierwszy taniec zniknął w mroku. Zaplanuj dobre doświetlenie części jadalnej, bo przecież każdy lubi widzieć co ma talerzu oraz ważnych momentów na weselu.

Uważaj na buty

Mokra trawa, żwir w którym grzęzną obcasy szpilek czy piasek w butach, mogą skutecznie zniszczyć drogie obuwie i tym samym zepsuć nastrój twoim gościom. Pamiętaj zatem, aby miejsce przeznaczone do jedzenia i do tańca miało przygotowany parkiet.

Udanej zabawy pod chmurką! Daj znać w komentarzu czy wpis był przydatny i o co zadbasz planując swoje wesele w plenerze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.